Vår hemsida använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att fortsätta använda webbplatsen godkänner du detta. Om du vill veta mer om cookies, klicka här.

Södra teatern

Kontakta oss

Södra Teatern & Mosebacke Etablissement
Mosebacke Torg 1 – 3, 116 46 Stockholm
08 – 531 99 490 (biljettkassan)
08 – 531 99 379 (bordsbokning)
Allmänt: info@sodrateatern.com
För biljettfrågor: biljettkassan@sodrateatern.com
För bordsbokning: bordsbokning@sodrateatern.com

Press

Ingmari Pagenkemper
VD & Konstnärlig ledare / Managing & Artistic Director
08-531 99 332
ingmari.pagenkemper@sodrateatern.com

Jeremy Evans
Ekonomichef / Chief financial officer
08-531 99 489
jeremy.evans@sodrateatern.com

Daniel Christensen
Driftchef / Head of Operations
08 – 531 99 420
daniel.christensen@sodrateatern.com

Programavdelning

Anders Ålander
Programchef / Manager Program
08-531 99 207
anders.alander@sodrateatern.com

Fredrik Granberg
Producent / Producer
08 – 531 99 387
fredrik.granberg@sodrateatern.com

Martin Johansson
Nattklubbschef / Nightclub Manager
070-916 81 14
martin.johansson@sodrateatern.com

Rebecka Rissanen
Produktionsassistent / Production Assistant
08-531 99 318
rebecka.rissanen@sodrateatern.com

Marknadsavdelning

Johanna Carlberg
Marknad- & kommunikationschef / Head of Marketing
08 – 531 99 485
johanna.carlberg@sodrateatern.com

Lena Törner
PR- & pressansvarig / PR manager & Press Officer
08 – 531 99 117
lena.torner@sodrateatern.com
Klicka här för pressrum

Stina Lundberg
Grafisk formgivare / Graphic Designer
08- 531 99 385
stina.lundberg@sodrateatern.com

Karin Bernhardsson
Webbredaktör & Ansvarig sociala medier / Web Editor & Social Media Manager
08-531 99 424
karin.bernhardsson@sodrateatern.com

Försäljning

Therese Granberg
Försäljningsansvarig & Digital Strateg / Sales Manager & Digital Strategist
08-531 99 346
therese.granberg@sodrateatern.com

Teknikavdelning

Stefan Sydell
Teknisk chef / Technical Manager
08-531 99 314
stefan.sydell@sodrateatern.com

Möten & Event

Cecilia Ancker
Eventansvarig / Head of Events
08-531 99 484
cecilia.ancker@sodrateatern.com

Restaurang & bar

Håkan Hederstedt
Kökschef / Head Chef
hakan.hederstedt@sodrateatern.com

Homan Gol 
Driftansvarig / Operations Manager
08-531 99 253
homan.gol@sodrateatern.com

Frida Hammarström
Restaurangchef / Restaurant Manager
08-531 99 258
frida.hammarstrom@sodrateatern.com

Fredrik Castro
Barchef / Bar Manager
08-531 99 421
fredrik.castro@sodrateatern.com

Fastighet

Johan Fellenius
Fastighetsansvarig / Facility Manager
08-531 99 476
johan.fellenius@riksteatern.se

 

Foto: Silverio Pérez / Fotograf: Oskar Zander/Rockfoto