sodrateatern.com använder cookies för att förbättra din upplevelse och samla in anonymiserad data om dina besök. Genom att genom att använda sidan godkänner du detta. Vill du veta mer om cookies, klicka här

Södra teatern

Kontakt & öppettider

Mosebacke Torg 1–3, 116 46 Stockholm

 

Allmänt och kvarglömt: info@sodrateatern.com

Biljettkassa/reception

Telefontid 09.00-11.00 måndag-fredag, tel. 08-480 044 00 (vi svarar i mån av möjlighet) / biljettkassan@sodrateatern.com

Biljettkassan håller stängt p.g.a. ombyggnation under maj månad.
Entré sker under denna tid via dörr till höger om huvudentrén från Mosebacke Torg.
Biljettkassan öppnar 2 timmar innan föreställning på Stora Scen och Södra Bar.

Vid evenemang på Kägelbanan och Mosebacketerrassen öppnar biljettkassan en timme innan evenemanget börjar. Avvikelser kan dock förekomma, se information för respektive evenemang i programkalenderariet.

Restaurang Mosebacke (entréplan)

08-480 044 01 (besvaras från klockan 15.00) /  bordsbokning@sodrateatern.com

Lunch: måndag–fredag 11.00–14.00
À la carte: tisdag–lördag 17.00–23.00
Brunch: lördag & söndag 11.00–16.00
Klubb: fredag & lördag 22.00–03.00

Södra Bar (våning 3)

En timme innan föreställning på Stora Scen.
Vill du hyra Södra Bar? Läs mer här.

Mosebacketerrassen

Söndag – torsdag: 11.00 – 23.00
Fredag & lördag: 11.00 – 24.00
Sunday – Thursday: 11 am – 11 pm & Friday – Saturday: 11 am – 12  am

Champagnebaren (våning 7)

Måndag-torsdag från 17.00, fredag & lördag från klockan 15.00, med reservation för undantag då Champagnebaren är abonnerad.
Vill du hyra Champagnebaren? Läs mer här.


Med reservation för ändringar.

Kontakta oss

Samuel Laulajainen
VD / CEO
samuel.laulajainen@sodrateatern.com

Jessica Nordstrand
Ekonomichef / CFO
08-480 044 12
jessica.nordstrand@sodrateatern.com

Möten- och Eventavdelning

Therese Granberg
Möten- och eventchef / Head of Meeting & Event
Mötes- & eventförfrågningar
08-480 044 05
therese.granberg@sodrateatern.com

Mikaela Landeström
Projektledare / Project Manager
08-480 044 06
mikaela.landestrom@sodrateatern.com

Emilia Åkesson
Säljprojektledare / Sales project manager
08-480 044 19
emilia.akesson@sodrateatern.com

Programavdelning

Fredrik Granberg
Programchef & konstnärlig ledare / Program Manager & Artistic Director
Konsert- och evenemangsförfrågningar
08-480 044 08
fredrik.granberg@sodrateatern.com

Sandra Sundler
Produktionsassistent / Production Assistant
08-480 044 09
sandra.sundler@sodrateatern.com

Filip Adamo
Nöjesansvarig
filip.adamo@sodrateatern.com

Marknad och kommunikation

Karin Bernhardsson
PR- & marknadsansvarig / PR & marketing manager
08-480 044 15
karin.bernhardsson@sodrateatern.com

Södra Teaterns pressrum

Teknikavdelning

Stefan Sydell
Teknisk chef / Technical Manager
08-480 044 14
stefan.sydell@sodrateatern.com

Restaurang & bar

Åsa Persson
Assisterande restaurangchef / Assistant Restaurant Manager