sodrateatern.com använder cookies för att förbättra din upplevelse och samla in anonymiserad data om dina besök. Genom att genom att använda sidan godkänner du detta. Vill du veta mer om cookies, klicka här

Södra teatern

Öppettider & Kontakt

Öppettider :

Mosebacketerrassen

Mån – tors 16.00 – 23.00 
Fredag 16.00 – 00.00
Lördag 12.00 – 00.00
Söndag 12.00 – 23.00

20 år från 16.00, innan det är alla välkomna!

Champagnebaren 16 – 22 maj

Måndag: kl 16.00-23.00
Tisdag: kl 16.00-23.00
Onsdag: kl 19.00-23.00
Torsdag: Abonnerad
Fredag: kl 16.00-22.00
Lördag: kl 16.00-22.00

Restaurang Mosebacke
Du beställer mat i någon av barerna eller via qr-koden som du hittar på borden i Foajébaren och på Moseabacketerrassen. Vi tar inte emot bordsbokningar. Se menyn HÄR.

Klubben
Fre-lör 23-03
Fri entré 22-23

Foajébaren
Vid evenemang från 17.00

Kristallen
Vill du hyra Kristallen? Läs mer här.

Kvarglömt/Upphittat
Tappar bort något? Maila till info@sodrateatern.com


Södra Teatern Mosebacke Torg 1-3, 116 46 Stockholm

Kontakta oss

Generell information, borttappade föremål etc.
Vi tar för tillfället inte emot några bordsbokningar i våra restauranger, barer eller nattklubb.  
info@sodrateatern.com

Biljettfrågor
support@tickster.com

Samuel Laulajainen
VD / CEO
Samuel.laulajainen@sodrateatern.com

Jessica Nordstrand
Ekonomichef / CFO / HR (Vice VD)
Jessica.nordstrand@sodrateatern.com

Program, Scen & Film

Julia Granlund 
Bokningschef
Julia.granlund@sodrateatern.com

Möten & Event

Yasmin Lindström
Eventchef
Event@sodrateatern.com eller Yasmin.lindstrom@sodrateatern.com

Maria Wikström
Försäljningschef
Maria.wikstrom@sodrateatern.com 

PR & Marknad

Iza Boëthius
PR-ansvarig
Iza.boethius@sodrateatern.com

Klubb

Stella Scocco
Nöjeschef nattklubb
Stella.scocco@sodrateatern.com

Drift

Fabian Moraga
Driftchef
Fabian@sodrateatern.com

Antonios Evangelogioros
Barchef
Antonios@sodrateatern.com

Andreas Rickegård
Köksmästare
Andreas.rickegard@sodrateatern.com