sodrateatern.com använder cookies för att förbättra din upplevelse och samla in anonymiserad data om dina besök. Genom att genom att använda sidan godkänner du detta. Vill du veta mer om cookies, klicka här

Södra teatern

Kontakt & öppettider

Mosebacke Torg 1–3, 116 46 Stockholm

Allmänt och kvarglömt: info@sodrateatern.com

Biljettkassa/reception

Telefontid 09.00-16.00 måndag-fredag, tel. 08-480 044 00 (vi svarar i mån av möjlighet) / biljettkassan@sodrateatern.com

Biljettkassan öppnar 1 timme innan föreställning på Stora Scen och Kristallen.

Vid evenemang på Mosebacketerrassen öppnar biljettkassan en timme innan evenemanget börjar. Avvikelser kan dock förekomma, se information för respektive evenemang i programkalenderariet.

Restaurang Mosebacke (entréplan)

08-480 044 01 (besvaras från klockan 15.00) /  bordsbokning@sodrateatern.com

Lunch: måndag–fredag 11.00–14.00

À la carte: onsdag–lördag 17.00–23.00

Brunch: lördag & söndag 11.00–16.00

Liveklubb: Fredagar 21.00-01.00

Nattklubbar: Lördagar 23.00-03.00

Undantag för Mosquito & Barracuda, då öppnar Nattklubben kl 22.00

Kristallen (våning 3)

En timme innan föreställning på Stora Scen.
Vill du hyra Kristallen? Läs mer här.

Mosebacketerrassen

Stängt för säsongen.

Champagnebaren (våning 7)

Öppet fredagar & lördagar 17.00–01.00, med reservation för undantag då Champagnebaren är abonnerad.
Vill du hyra Champagnebaren? Läs mer här.


Med reservation för ändringar.

Kontakta oss

Samuel Laulajainen
VD / CEO
samuel.laulajainen@sodrateatern.com

Jessica Nordstrand
Ekonomichef / CFO (Vice VD)
08-480 044 12
jessica.nordstrand@sodrateatern.com

Försäljning & marknad

Emilia Åkesson
Försäljning och marknadsansvarig / Sales & Marketing manager
08-480 044 19
emilia.akesson@sodrateatern.com

Södra Teaterns pressrum

Möten- och Eventavdelning

Mikaela Landeström
Projektledare / Project Manager
08-480 044 06
mikaela.landestrom@sodrateatern.com

Programavdelning

Fredrik Granberg
Programchef & konstnärlig ledare / Program Manager & Artistic Director
Konsert- och evenemangsförfrågningar
fredrik.granberg@sodrateatern.com

Sandra Sundler
Produktionsassistent / Production Assistant
08-480 044 09
sandra.sundler@sodrateatern.com

Filip Adamo
Nöjesansvarig
filip.adamo@sodrateatern.com

Drift (Restaurang, bar & nattklubb)

Malin Göransson
Driftchef / Food and beverage operations manager
malin.goransson@sodrateatern.com

Jonatan Berg
Driftchef / Operations Manager
jonatan.berg@sodrateatern.com

Bordsbokningen nås på:

Bordsbokning@sodrateatern.com

Teknik

Victor Helsén
victor.helsen@sodrateatern.com