sodrateatern.com använder cookies för att förbättra din upplevelse och samla in anonymiserad data om dina besök. Genom att genom att använda sidan godkänner du detta. Vill du veta mer om cookies, klicka här

Södra teatern

Kontakt & öppettider

Restaurang Mosebacke 

Restaurangen har öppet för lunch alla vardagar 11.30-14.00. Läs med HÄR. Jazz-brunch lördagar och söndagar 11.00-16.00. Läs mer HÄR.

Kvällstid har vi en enklare barmeny, du beställer i någon av barerna och hämtar maten själv i det öppna köket i restaurangen. Se menyn HÄR.

Klubben

Fredag – lördag 23.00-03.00
23 års-gräns

Foajébaren

Fredag – lördag 17.00-23.00
Foajébaren är alltid öppen från 17.00 de dagarna vi har föreställningar

 

Champagnebaren öppen för allmänheten under v.42 

Fredag – lördag 17.00-22.00

 

Kristallen

Vill du hyra Kristallen? Läs mer här.

Kvarglömt/Upphittat

Tappar bort något? Maila till info@sodrateatern.com


Södra Teatern Mosebacke Torg 1-3, 116 46 Stockholm

Kontakta oss

Generell information, borttappade föremål etc.
info@sodrateatern.com

Bokning av Event & Möten
event@sodrateatern.com

Biljettfrågor
support@tickster.com

Samuel Laulajainen
VD / CEO
samuel.laulajainen@sodrateatern.com

Jessica Nordstrand
Ekonomichef / CFO / HR (Vice VD)
jessica.nordstrand@sodrateatern.com

Julia Granlund 
Bokningsansvarig scen, konsert, event och konferens
julia.granlund@sodrateatern.com

Iza Boëthius
PR-ansvarig
iza.boethius@sodrateatern.com

Marina Lundblad 
Driftchef
marina.lundblad@sodrateatern.com

Stella Scocco
Nöjeschef
stella.scocco@sodrateatern.com

Joakim Lundblad
Köksmästare
joakim.lundblad@sodrateatern.com

Anders Nyberg
Scenmästare
anders@electrosound.se