sodrateatern.com använder cookies för att förbättra din upplevelse och samla in anonymiserad data om dina besök. Genom att genom att använda sidan godkänner du detta. Vill du veta mer om cookies, klicka här

Södra teatern

Kontakta oss

Södra Teatern & Mosebacke Etablissement
Mosebacke Torg 1 – 3, 116 46 Stockholm
Allmänt: info@sodrateatern.com
För bordsbokning: 08 – 531 993 79, eller bordsbokning@sodrateatern.com

Biljettfrågor och frågor om Södra Teaterns tillgänglighet hänvisas till biljettkassan@sodrateatern.com eller 08 531 99 490 (kl. 14.00 – 16.00).

För upphittat, kontakta jonny.thoren@riksteatern.se.

Se våra öppettider här

Press

Ingmari Pagenkemper
VD & Konstnärlig ledare / Managing & Artistic Director
08 – 531 99 332
ingmari.pagenkemper@sodrateatern.com

Jeremy Evans
Ekonomichef / CFO
08 – 531 99 489
jeremy.evans@sodrateatern.com

Daniel Christensen
Operativ chef / COO
08 – 531 99 420
daniel.christensen@sodrateatern.com

Möten- och Eventavdelning

Therese Granberg
Möten- och Eventchef / Head of Meeting & Event
Mötes- & eventförfrågningar
08 – 531 99 346
therese.granberg@sodrateatern.com

Mattias Lerström
Projektledare / Project Manager
08 – 531 99 122
mattias.lerstrom@sodrateatern.com

Programavdelning

Anders Ålander
Programchef / Manager Program
Konsert- och evenemangsförfrågningar
08 – 531 99 207
anders.alander@sodrateatern.com

Fredrik Granberg
Producent / Producer
08 – 531 99 387
fredrik.granberg@sodrateatern.com

Gago Cuk
Nattklubbsdirektör
gago.cuk@sodrateatern.com

Max Lindevall
Nattklubbsdirektör
max.lindevall@sodrateatern.com

Sandra Sundler
Produktionsassistent / Production Assistant
08 – 531 99 237
sandra.sundler@sodrateatern.com

Marknad och kommunikation

Johanna Carlberg
Marknad- & kommunikationschef / Head of Marketing
08 – 531 99 485 / 073 – 087 88 13
johanna.carlberg@sodrateatern.com

Karin Bernhardsson
PR- & marknadsredaktör / PR & marketing editor
08 – 531 99 117 / 070 – 602 26 36
karin.bernhardsson@sodrateatern.com

Teknikavdelning

Stefan Sydell
Teknisk chef / Technical Manager
08 – 531 99 314
stefan.sydell@sodrateatern.com

Restaurang & bar

Håkan Hederstedt
Kökschef / Head Chef
hakan.hederstedt@sodrateatern.com

Fredrik Bergman
Restaurangchef / Restaurant Manager
fredrik.bergman@sodrateatern.com

Johan Billinger
Barchef / Bar Manager
johan.billinger@sodrateatern.com

Fastighet

Johan Fellenius
Fastighetsansvarig / Facility Manager
08 – 531 99 476
johan.fellenius@riksteatern.se

 

Foto: Silverio Pérez / Fotograf: Oskar Zander/Rockfoto