Dekadens och djävulskap sen 1859

Södra Teatern, Kägelbanan och Mosebacketerrassen är några av Stockholms äldsta och mest mytomspunna kulturetablissemang. Här har nöjeshistoria skrivits sen 1859 och idag presenterar vi ett brett utbud inom konserter, scenkonst, nattklubb, mat & dryck och möten och event.

Vi är en del av Stockholm Live som driver de största och mest besökta arenorna i Norden. Vi tillhör även den internationella koncernen ASM Global, ett världsledande företag inom arenadrift och evenemangsstrategi som driver över 325 arenor, stadium, kongresscenters samt teatrar världen över.

Jobba med oss

Lediga tjänster:
Tekniker
Kökschef

Följ oss gärna på LinkedIn där vi alltid lägger upp lediga jobb.

Ge en helkväll på Södran

Världens bästa present är en som upplevs på anrika Mosebacke. Södrans presentkort går att köpa i valörer från 300 kronor till 5 000 kronor, som du förstås kombinerar som du vill.

Det kan användas för biljettköp via Tickster, på Mosebacketerrassen, i alla våra barer och som inträde till nattklubben. Fyll i uppgifterna så kommer ett fint fysiskt kort på posten inom 5 arbetsdagar.

Senaste nytt från oss✨

Signa upp för vårt nyhetsbrev och få chans att köpa konsertbiljetter före alla andra, erbjudanden från möten & event och senaste nytt om vad som händer i huset!

Aktivera JavaScript i din webbläsare för att slutföra detta formulär.
Checkboxes

KONTAKT

BOKA SCEN – PROGRAMFÖRFRÅGAN ARRANGÖR
scen@sodrateatern.com

BOKA LOKAL MÖTEN & EVENT
event@sodrateatern.com

INFORMATION
info@sodrateatern.com

BILJETTFRÅGOR
Du hittar svar på dom flesta frågor här: support.tickster.com
Annars maila support@tickster.com

PRESSFRÅGOR
Pressrum
press@stockholmlive.com 

KONTAKTPERSONER

Karin Sinclair, General Manager
karin.sinclair@sodrateatern.com

Jessica Nordstrand, CFO/HR (VICE VD)
jessica.nordstrand@sodrateatern.com

MÖTEN & EVENT
Maria Wikström, Försäljningschef
maria.wikstrom@sodrateatern.com

MARKNAD
Liza Asp, Marknadsansvarig
liza.asp@sodrateatern.com

KLUBB
Olof Göransson, Nöjeschef nattklubb
olof@sodrateatern.com

DRIFT

Malin Göransson, Operativ chef
malin.goransson@sodrateatern.com

Jessica Scott, Driftchef
jessica.scott@sodrateatern.com

Marcus Barawi, Kökschef
marcus.barawi@sodrateatern.com

Joakim Hammar, Teknisk chef
joakim.hammar@sodrateatern.com